Praha, Botanická zahrada a rozhledna

18. března 2017 v 10:53 |  ROZHLEDNY
Tato netradiční železná rozhledna se nachází v areálu Botanické zahrady v Praze-Troji, v horní části (260 m.n.m.). Slavnostně odhalena byla 9. září 2014 a od 27. září 2014 byla v provozu.


Jedná se o umělecký výtvor akademického sochaře Čestmíra Sušky, který vznikl jako dílo s názvem Skulptura v roce 2012 z nádrže na letecký benzín. Nejprve byl 6 tun těžký výtvor vystaven společně s dalšími díly v Centru současného umění DOX v Praze-Holešovicích, ale protože se líbil, tak se přišlo na nápad umístit někde rozhlednu nastálo.


Deset metrů vysoká železná rozhledna má vnitřní vřetenové schodiště se 40 stupni. Vyhlídková plošina je ve výšce cca 7 metrů.


Prořízlým okénkem na vrcholu věže a dekorativními otvory v celé výšce rozhledny jsou umožněny návštěvníkům výhledy na hlavní pražské dominanty i prostor Botanické zahrady pod ním.


Otevírací doba je od 1. dubna do 31. října denně dle otevíracích hodin Botanické zahrady. Na bližší údaje o případné návštěvě je dobré se podívat na internet: http://www.botanicka.cz/hlavni-stranka.html?page_id=95


Další má povídání o některých navštívených místech a cestách se nacházejí na stránkách o turistice:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.