Třebíč a městská vyhlídková věž kostela sv. Martina z Tours

24. září 2016 v 22:29 |  CESTOVÁNÍ PO ČESKÝCH ZEMÍCH
Kostel svatého Martina z Tours ve městě Třebíč je římskokatolický kostel, který se nachází na Martinském náměstí ve Vnitřním Městě.


Kostel, patrně dřevěný, byl možná založen již v roce 1115 třebíčskými benediktinskými mnichy, ale není to doloženo. Pravděpodobnější se tedy asi jeví jeho založení opatem Martinem jako kostela benediktinského kláštera kolem poloviny 13. století.


Na začátku 18. století došlo k propojení kostela s mohutnou hranolovou městskou věží, která byla postavena někdy po roce 1335 jako součást městského opevnění. Její výška od terénu po vrcholek kříže činí 75 metrů. Stavba je založena na půdorysu 11,5 * 11,5 metru. Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 35 metrů.


Otevřeno je od května do září v době 10:00 - 12:00 a 13:00 - 18:00. Bližší údaje lze najít na internetu http://www.mkstrebic.cz/ nebo v infocentru ve městě. V prostorách věže jsou umístěny výstavy fotografií i dalších výtvarných prací.


Další má povídání o některých navštívených místech a cestách se nacházejí na mém blogu: http://bubinga.blog.cz/a také na stránkách iDNES:http://pavelliprt.blog.idnes.cz/


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.