Kutná Hora

14. února 2016 v 18:25 |  CESTOVÁNÍ PO ČESKÝCH ZEMÍCH

Návštěvník Kutné Hory dnes obdivuje množství architektonických památek a možná si ani neuvědomí, jak je možné, že vznikly právě tady v takové kráse a množství. Může za to bohatství země - stříbro.
Pohledu na město z jihu, z návrší nad říčkou Vrchlicí dominuje kostel sv. Jakuba, který má vlevo chrám svaté Barbory a vpravo kostelem Panny Marie Na Náměti. Kam oko dohlédne, je nějaká budova vyzdobená věží či věžičkou, které určují směry ulic. Královská mincovna, Hrádek, Sankturinovský dům, špitál svatého Bartoloměje či hřbitovní kostel Všech svatých.
Kdo byl dříve? Říčka Vrchlice nebo spisovatel Vrchlický

*

*

Množství památek v Kutné hoře a širším okolí je impozantní. Například přibližně pět kilometrů východním směrem se nachází ojedinělá románská církevní památka, která nemá v Čechách obdoby.

Opačným, přibližně severozápadním směrem se asi dvacet kilometrů od města nachází torzo patrně největší katedrály českého království.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ludmila6 | 29. května 2016 v 21:18 | Reagovat

Pěkný web a pěkná místa, s rodinou rádi cestujeme po ČR, ale s dětmi už je to složitější, tak si na delší trasy půjčujeme dodávku. Naložíme se všichni + ještě kola a další zavazadla. Pohodlnější cestu jsem nezažila. Pokud nemáte zkušenost, doporučuji pronajmout od www.dodavky-na-pronajem.cz, kde každoročně půjčujeme my a vždy jsme byli velmi spokojení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.