VÝLET DO ALLGÄUSKÝCH ALP - ZÁŘÍ 2010 - I. část

5. dubna 2011 v 15:10 |  PUTOVÁNÍ PO SVĚTĚ

Pátek 10. září 2010


Ve 12 hodin a 30 minut se vydávám na cestu z Karlových Varů do Mariánských Lázní. Zde chvíli povídáme s Jardou a čekáme, až se objeví Franta a Drahoš. Ve 14 hodin 15 minut všichni odjíždíme, abychom po třičtvrtěhodinové jízdě zastavili před hranicemi pro naftu. Do Německa jedeme přes hraniční přechod Rozvadov. Až při následující jízdě řešíme, kde vlastně dnešní cestu ukončíme. Směr Regensburg je jasný, ale dál? Nejlépe někam, aby to bylo, co by kamenem dohodil a autem v brzkém čase dojel. Rozhodujeme se objet Mnichov z pravé strany po okruhu a pokračovat na Garmisch-Partenkirchen. Do posledně jmenovaného města nezajíždíme, nýbrž odbočujeme v městečku Oberau a volíme cestu po horské silnici ST 2060. Kocháme se báječnou okolní přírodou a v 18 hodin a 45 minut zastavujeme u krásného jezera Plansee. Všímáme si zajímavého propojení této vodní plochy s dalším jezerem Heiterwanger See, ale podrobnější průzkum by znamenal pěší výlet, na který nemáme čas. Prohlížíme si také u silnice stojící pomník, na němž nám nápis sděluje, že bývalé jeho veličenstvo král Maximilian II. otevřel tuto cestu dopravě v roce 1852.
Jezero Plansee

Pomník u jezera Plansee
V tuto chvíli se nám již rýsuje cílové místo. Mělo by jím být vápencové pohoří, které se jmenuje Allgäuské Alpy a leží podél německo-rakouské hranice. Tvoří souvislý hřeben dobře využitelný pro několikadenní přechod s přespáním na horských chatách. My jsme si zde však naplánovali pouze dvoudenní přechod se spaním na zemi.
Po deseti minutách pokračujeme přes město Reute po silnici č. 198, která vede údolím Lechtal podél řeky Lech. Geograficky je údolí ohraničeno ze severu Allgäuskými a z jihu Lechtalskými Alpami. V městečku Stanzach odbočujeme vpravo do údolí Hornbachtal. Projíždíme obcí Vorderhornbach a dále podél říčky Hornbach až do vesnice Hinterhornbach. Zde silnice končí. Do kopců sice vedou ještě několika směry asfaltové cesty, ale buď je na nich umístěn zákaz vjezdu, nebo se po chvíli objeví jejich konec u nějaké horské chaty. Blíží se dvacátá hodina, když zastavujeme a vysedáme z auta. Nejprve večeříme, každý něco ze svých domácích zásob a poté vzhledem k tomu, že voda teče daleko, jídlo zapíjíme pivem. Následuje Drahošův kulturní program. Ukazuje nám a dává ochutnat poklad, který vzal na cestu. Slivovice a hruškovice je potřeba, co kdyby na nás číhaly nějaké bacily. Noc je sice ještě mladá, ale zima se začíná ozývat a tak rozbalujeme karimatky, spacáky a uleháme pod částečně zataženou oblohou.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.